NES-elektro
new electrical systems for people
+420 318 821 451
Zabezpečovací technika
Kamerová technika
Televizní a satelitní
technika
Elektroinstalace
Měření a regulace
Drobečková navigace

Úvod > Kamerová technika > Kamerové systémy > Legislativa

Legislativa

Především se jedná o Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Zákon upravuje naplnění práva na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromí, upravuje práva a povinnosti při zpracování údajů a stanovuje podmínky předávání údajů do jiných států.
Subjekt záznamu z kamerového systému lze identifikovat, proto lze záznam kamerového systému považovat za osobní údaj nasnímané osoby. Do působnosti zákona patří veškeré zpracování údajů (zde ve smyslu obrazu osob), jak automatickými tak i dalšími prostředky. Výjimkou z působnosti zákona je nahodilé shromažďování (to kamerové systémy ze své podstaty však vylučují) a zpracování obrazu, které provádí fyzická osoba výlučně pro svoji osobní potřebu.
Ze zákona vyplývají především oznamovací povinnost Úřadu pro ochranu osobních údajů, stejně tak je nutné všeobecně informovat subjekty pohybující se ve sledovaném prostoru.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.