NES-elektro
new electrical systems for people
+420 318 821 451
Zabezpečovací technika
Kamerová technika
Televizní a satelitní
technika
Elektroinstalace
Měření a regulace
Drobečková navigace

Úvod > Kamerová technika > Kamerové systémy

Kamerové systémy

Kamerové systémy se staly běžnou součástí našeho života. Nejenže nás střeží na ulicích, při nákupech v hypermarketech i maličkých prodejnách, ale velmi často už střeží i naše domovy. Jejich hlavní funkcí je identifikace osob a objektů a často velmi napomáhají k dopadení pachatele. Základním pravidlem je správné rozmístění kamer tak, aby ve střežených prostorách nebyla žádná tzv. slepá místa. Jednotlivé snímky jsou zaznamenávány na záznamová zařízení (v minulosti analogová, dnes už digitální). Dění v prostorách objektu může uživatel on-line sledovat na monitoru.

Kamera náměstí TGM Sedlčany

Základem systému je analogová, IP či hybridní kamera, která může snímat obraz buď černobílé či barevně. Kamery se dále dělí na pevné nebo otočné s přímo nainstalovaným či vyměnitelným objektivem a jsou určené buď do vnitřního, nebo vnějšího (v krytu) prostředí. Dříve byly jednotlivé prvky kamerového systémů propojeny koaxiálním kabelem, v dnešní době IP technologií je stále častěji využívána PC síť. Velmi často je kamerový systém propojen s elektronickým zabezpečovacím systémem, tudíž vyhlásí-li EZS poplach, automaticky se spustí funkce kamery a záznamu.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.